Avatar

İşte Yarışmamızın Jüri Üyeleri

Kısa Film Yarışmamız’da finale kalan başvuruları değerlendirecek olan jüri üyelerimiz belli oldu. Bir birinden değerli jüri üyelerimize yarışmamıza sunacakları katkı için şimdiden teşekkür ederiz. Bu yıl kazananları belirleyecek jüri üyelerimizi yakından tanıyalım:

Dokuz Eylül Üniversitesi GSF Sinema-TV Bölümü’nden mezun oldu. 2009’da European Cultural Foundation kapsamında belgesel film projesi ‘Punk İslam’ (2010) Artistic Grant kazandı. 2014’ten bu yana Okan Üniversitesi Sinema-TV Bölümü’nde ‘yardımcı doçent doktor’ olarak akademik çalışmalarını sürdürüyor. Bahar Kılıç Adilçe (1976, İzmir) İstanbul’da yaşıyor.

 

 

 

 

 

1987 yılında, İzmir’de doğan Başak Bıçak, lisans eğitimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Bölümünde tamamladıktan sonra aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Fakültesinde Türkiye Cumhuriyeti Tarihi alanında yüksek lisans yaptı. “Fransa’da Üçüncü Cumhuriyet Dönemi ve Türk Modernleşmesine Yansımaları” isimli tezini bitirdikten sonra sinema alanına yönelen Bıçak, önce 2012 yılında Öteki Sinema’da, Beyazperde.com’da ve Film Arası Dergisi’nde sinema üzerine yazılar kaleme almaya başladı; ardından 2015 yılında Akşam Gazetesi’nde sinema yazarlığını görevini üstlendi. 2017 yılında, Madrid Complutense Üniversitesi Fransız Çalışmaları Doktora Programına kabul edilen Bıçak, halen Akşam gazetesindeki yazılarına ve İspanya’da doktora eğitimine devam etmektedir.

 

Cezmi Baskın, 11 Mart 1949 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde tamamladı. İstanbul Bakırköy Halk Evi’nde amatör olarak tiyatroya başladı. Daha sonra Bakırköy Halk Evi tiyatrosunda stajyer oyuncu olarak çalıştı. Ayla Algan ve Beklan Algan’ın eğitmenliğini üstlendiği LCC Language and Culture Center’da tiyatro eğitatçı, Ankara Sanat Tiyatrosu ve Devlet Tiyatroları’nda da çalıştı. Uzun yıllar çalıştığı, Ankara Devlet Tiyatroları’nda genç oyuncular yetiştirme çabalarına eğitmen olarak katıldı. Çark, Bizimkiler, İkinci Bahar, Cahide, Ateşten Gömlek ve Kurtuluş gibi dizi filmlerinin yanısıra Hiçbiryerde, 9, O Da Beni Seviyor, Vizontele, Derviş, Kahpe Bizans, Eylül Fırtınası, Duruşma, Sen de Gitme Triandafilis, İntikam Zamanı, Kısık Ateşte 15 Dakika, Beynelmilel gibi sinema filmlerinde rol aldı. Cezmi Baskın, ÇASOD (Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği) ve FIA (Uluslararası Aktörler Federasyonu) üyesidir. 2005 yılından beri Çisel Baskın ile evlidir.

 

Deniz Sipahi 1967 yılında İzmir’’in Karşıyaka semtinde doğdu. Orta ve lise eğitimini, Fransızca ağırlıklı iki okulda yaptı. İzmir Özel Saint Joseph Fransız Ortaokulu’nu ve İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’ni bitirdi. Önce Dokuz Eylül Üniversitesi Sinema-Televizyon-Sahne Sanatları Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra aynı bölümde yüksek lisans yaptı. Bitirme tezi olarak Aziz Nesin’in sinemaya ve tiyatroya uyarlanmış eserlerini, yüksek lisans tezi olarak da İzmir’in kent kimliğini inceledi. Gazeteciliğe Yeni Asır’da başladı. 1992’de haftalık ekonomi gazetesi Gözlem’in ilk kadrosunda yer aldı. Ege Bölgesi’nde çıkan Gazete Ege’nin Genel Yayın Yönetmenliği’nin ardından 1999 yılında Hürriyet Gazetesi’nde Yazı İşleri Müdürlüğü ve aynı zamanda Temsilci Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Fransızca ve İngilizce bilen Sipahi, halen Hürriyet Gazetesi Ege Bölge Temsilciliği’ni yürütüyor.

 

12 Eylül 1962 tarihinde Trabzon’da doğdu. Lise öğrenimini İstanbul Haydarpasa Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Fizik Coğrafya Bölümü’nden mezun oldu İlk şiirleri 1984 yılında dergilerde yayınlanmaya başladı. Arkadaşlarıyla birlikte 1989’da Yeni Yaprak şiir dergisini ardından 1990 yılında da Olmaz adlı şiir dergisini çıkardı. 23 Nisan 2005 tarihinde 11 yıldır dünyanın dört bir yanından topladığı oyuncaklarla, hayali olan İstanbul Oyuncak Müzesi’ni Göztepe, İstanbul’da tarihi dört katlı bir konakta açtı. ATV’de Hıncal Uluç, Atilla Dorsay ve Nebil Özgentürk ile birlikte Yaşamdan Dakikalar adlı televizyon programını yaptı. Belçin Akın ile evli olan Sunay Akın, 2 çocuk sahibi.

İletişim


Yarışmayla ilgili her türlü sorunuz için aşağıdaki adresine e-posta gönderebilirsiniz.

E-posta

hfgaleri@gmail.com